Modla jménem six pack - jak na něj?

Modla jménem six pack – jak na něj?za 3 min máte přečteno

S teplými dny přichází i sezóna nahých těl, bazénu a opalování. A kdo by v plavkách nechtěl předvést svou dokonalou postavu, a to především v oblasti břicha. Vyrýsovat jej může být věda, ale za zkoušku to rozhodně stojí. Klíčem k six packu je vždy strava a pohyb, každý organismus je však jiný a nelze očekávat, že každého z nás stojí pekáč buchet stejně úsilí. Všichni však můžeme udělat něco pro své zdraví a zlepšit svou postavu. V tomto článku popisujeme jak na to.

Stravou za plochým břichem

Každý, kdo chce vyrýsovat oblast břicha, se musí zaměřit na stravu a to opravdu komplexně. Zlepšit jedno denní jídlo tu rozhodně není cesta. Vyrýsované břicho vyžaduje opravdu čistý jídelníček nejen během rýsování, ale i následně pro udržení nízké hladiny podkožního tuku. A jak tato strava může vypadat?

Vyřaďte příliš sladké, příliš tučné a příliš kalorické potraviny, zaměřte se na dostatek zeleniny, ovoce a bílkovin ve formě masa, mléčných výrobků, vyvarujte se vysokého příjmu sacharidů. Důležité je čistý jídelníček rozhodně neporušovat, jinak jednoduše nebude fungovat a výsledky vašeho úsilí se vůbec nemusí dostavit.

Otázkou zůstává, zda-li je vhodné jíst více malých jídel v průběhu celého dne či několik hlavních jídel. Ve výsledku to nehraje takovou roli. Zdá se ale, že není od věci několikahodinový půst, kdy se denní kalorický příjem rozloží do několika jídel v rozmezí několika hodin.

Jak zrychlit metabolismus až o 30%? Pijte!

Z nejnovějších výzkumů vyplývá, že dostatečný pitný režim může zvýšit spalování až o 30% oproti nedostatečnému příjmu tekutin. Dostatečné pití se proto opravdu vyplatí. Pijte ale pouze čistou vodu, případně občas čaj nebo kávu.

Rychlejší metabolismus zapřičiní vyšší spalování a nejen, že přispívá k efektivitě vaší rýsovací diety, ale také umožňuje lepší využití energie. Zrychlit metabolismus lze tak, že nebudete držet drastické diety a nepůjdete pod svůj bazální metabolismus, podpořit spalování však mohou i spalovače tuku.

Ochablé svaly nikdy nevyrýsujete

Abyste mohli vyrýsovat své břišní svaly až k vysněnému six packu, musí být dostatečné silné. Ochablé svaly jednoduše nikdy nebudou vynikat svým vzhledem, proto je dobré kromě aerobních aktivit pro spalování tuku nebo HIIT zařadit také posilování, které nejen že lehce nakopne metabolismus, ale také zformuje a vytvaruje postavu.

Napsat komentář